Od marca 2020, gdy wybuchła pandemia choroby CIVID-19, Msze Święte dla osób niesłyszących zostały zawieszone ze względów sanitarnych i ograniczenia ilości osób. Po pewnym czasie kapłani powrócili do odprawiania Mszy Świętych o czym pisali i na które zapraszali na Facebooku.

Niestety dwa ośrodki pozostały zamknięte. Od września podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca odprawiania Eucharystii w tych ośrodkach.

KATOWICE-CENTRUM
Msze Święte dla osób niesłyszących i słabosłyszących były sprawowane w 4 niedzielę miesiąca o godz. 14.00 w kaplicy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul.Warszawskiej 52. Niestety, gdy wybuchła pandemia choroby CIVID-19, Msze Święte dla osób niesłyszących zostały zawieszone ze względów sanitarnych. Obostrzenia wynikały ze względu na prowadzony przez siostry zakonne Szpital im. św. Elżbiety.
Od września 2020r. Msze Święte będą odprawiane w kaplicy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w 4 niedzielę miesiąca o godz. 14.00 (Plac ks. Emila Szramka 1) /mapka/.

PSZCZYNA
Msze Święte dla osób niesłyszących i słabosłyszących sprawowane w 2 niedzielę miesiąca o godz. 11.00 u Sióstr Boromeuszek zostały odwołane ze względów sanitarnych. Obostrzenia wynikały ze względu na prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza Dom Pomocy Społecznej i niebezpieczeństwo zarażenia pensjonariuszy. Msze Święte od września 2020r. będą sprawowane w kościele p.w.Wszystkich Świętych w Pszczynie. Do parafii w Pszczynie przyszedł dodatkowo kapłan znający język migowy, więc Eucharystia dla niesłyszących będzie odprawiana dwa razy w miesiącu o godz. 13.30 (w 1 niedzielę miesiąca przez dotychczasowego duszpasterza ks.Bogusława Świecha i 3 niedzielę miesiąca przez nowoprzybyłego ks. Łukasza Rączkę) /mapka/.

W pozostałych ośrodkach nie ma zmian miejsca i daty odprawianej Mszy Świętej.
Serdecznie Was pozdrawiamy.